OlyBet'i "oma poiss" Miko Niinemäe Rally Estonial!

Postitatud 22. juuli 2016

OlyBet'i

Miko enda ülevaade rallil toimunust:

Neljapäeval saime rajaga tutvumisel suhteliselt hästi hakkama ja tundus, et ka kõik keerulised lõigud on hästi Martini vihikusse paika saanud. Nii läksime reedel vastu testi- ja kvalifikatsioonikatsele, mis tekitasid minus veidi ärevust kuna enne võistlust ei olnud meil võimalik läbida ühtegi testikilomeetrit. Testikatse esimesel läbimisel tegin ühe korraliku sõiduvea, mille õnneks suutsin korrigeerida kuid tõi korralikult „maapeale“ tagasi, et siin rallil selliseid vigu lubada ei tohi. Kvalifikatsioonikatse läbisime turvaliselt, kus saime ERC Juniorite teise aja mis minule väga meeltmööda oli. Seda seetõttu, et nii oli iga katse lõpus ühelt kiirelt Junior klassi autolt aeg olemas, mida enda omaga võrrelda.

Võistlust alustasime katsevõiduga Tartu linnakatsel, mis tuli väikese üllatusena kuna üldiselt mulle linnakatsed ei sobi. Hea algus tehtud suundusime positiivse meelestatusega vastu laupäevasele võistluspäevale. Hommikuseks äratuseks suutsime kaasvõistlejate tuju kohe rikkuma hakata võttes kaks kindlat katsevõitu. Järgneval kahel pidime vastu võtma aga väikesed kaotused, kuid see meie enesekindlust ega positsiooni kuidagi ei mõjutanud ning asjaolu selgudes, et meie autol oli purunenud vasak esiamort olime sõitnud ikka väga võimsalt. Järgnenud viiel katsel näitasime, et tahame tõesti seda võitu võttes viiest neli katsevõitu ja suurendades oma edu võistluspäeva lõpuks 10,6-le sekundile.

Pühapäeval otsustasin, et alustame päeva kindlas „safe mode“ tempos vältimaks sõiduvigu. See otsus sai langetatud seetõttu, et eelmise päeva hea tulemuse tõttu ka absoluutarvestuses olime sunnitud startima 3-da autona ehk rajapuhastaja rollis, mis tegi elu natuke keerulisemaks. Siiski olin valinud hea tempo, mis tähendab et olime esimesel kahel katsel lähimast konkurendist enam kui 8 sekundit kiiremat olnud ning harja konkurentidel punaseks ajanud. Päeva kolmandal katsel tegigi meie lähim konkurent sõiduvea ja avarii, kus keegi viga ei saanud kuid rallit jätkata kahjuks polnud võimalik. Edasistel katsetel hoidsime tempot, mis ei lasknud kaasvõistlejatel meile läheneda. Kuna olime emotsionaalselt tasakaalukad ja jätkasime kiiret sõitu, võtsimegi üleüldse esimeste eestlastena ERC Junior klassi etapivõidu! Seda veel pea 40 sekundilise eduga teise koha ees.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegime ülitarga sõidu minimaalsete vigadega olles siiski ise pidevalt konkurentidest kiiremad ja võidu tegi eriti magusaks nii paljude fännide ning eestlaste siiras kaasaelamine. Meil hakkavad need külmavärinad sellest teost alles praegu kaduma. Soovime öelda kõigile suured tänusõnad, et olete meid sel teel aidanud!