Euroliiga playoffid on alanud!

Postitatud 15. aprill 2016

Euroliiga playoffid on alanud!

Kui Michael Jordanil oli karjääri lõpuks 6 sõrmust, siis nüüd oleks ehk õige aeg küsida, kas Euroliiga kõige ikoonilisemal peatreeneril on karjääri lõpuks 6 erinevat klubi, kellega sõrmuseid võidetud? Kuigi veel mõned aastad tagasi ei oleks keegi Fenerbahce’t Euroliiga võitjaks pakkunud, oli juba eelmise aasta Final Four’i jõudmine selge märk sellest, et keskpika perspektiivi „Grand Plan“ korvpalli Generalissimusel ekstravagantselt paigas ning nüüd on minna jäänud see üks viimane suur lahing, kus ei loe midagi muud, kui motivatsioon, suur süda ning see suur aupaiste, mis Zelimir Obradovic’i Euroopa korvpallis kõikjale saadab. Ironiseerides võiks juba etteruttavalt küsida, et kes on see järgmine klubi, kellest Generalissimus oma meistri teeb? Hetkel tundub, et tema valikud kõiguvad üksnes fanaatiliste meeskondade ja nende veel segasemate fännide vahel, vahest see toidabki meie artikli peakangelast?

Kuid korvpalli suurkujule au andes, peaks siiski tagasi tulema konkreetsete eesmärkide ja olukorra juurde tagasi. Eilne „kuningate“ purustamine Türgi koopas oli kahtlemata kõva näitaja, ent peafavoriit Euroliiga võidule, nagu ikka, on hoopiski Euroliiga kurikuulsaim rahakott, kes küll viimastel aastatel just selle südame poolega ei hiilga. Moskva CSKA suursoosiku staatus, erinevalt Fenerbahce esitlustest, jätab hetkel üsnagi soovida, sest eile oleks peaaegu kaotatud Euroliiga täielikule autsaiderile Belgradist ning seda veel oma väljakul. Ilmselt ei teki siiski ei CSKA’l ega ka Fenerbahce’l probleeme Final Four’ile jõudmisega ning ka nende tiitli võitmise koefitsiendid suuresti enam ei muutu, jäädes CSKA puhul praeguse 2,2 kanti ning Fenerbahce’l 3.75 ümber.

Kuid põnevaid meeskondi on sel hooajal Euroliigas teisigi. Nimelt on eriliselt suurt südant näidanud ka kolmaski kõige lojaalsemate fännidega meeskond Euroopas, baskide Laboral Kuxta. Hetkel on isegi raske öelda, kuidas baskid tegelikult Final Four’iks valmis on, kuid selge on see, et ebamugavad on nad nii CSKA’le, Fenerbahce’le kui ka kõigile teistele nimekatele klubidele, kelle koefitsiendid on hetkel harjumatult kõrgemad, kui seda on Kuxta omad. Baskidele kolmas koht Euroliiga võidu pingereas ning koefitsiendiks 7.5.

Seda, et Euroliigas on tänavu pea kõik pahupidi, näitab seegi, et nelja suurima favoriidi hulgas ei ole ühtegi Hispaania ega ka Kreeka titaani. Neljandana soosikute nimekirjas seisab hoopiski Kubanimaa nüüd küll juba superklubi Lokomotiv. Ühegi venelaseta meeskonna põhiviisikus mängiv Krasnodari klubi on terve hooaja vältel näidanud head kaitset ning stabiilset rünnakut, selliselt välja tuues mitmeid raskeid mänge ning näidates Bartzokase juhtimisel ka vägagi metoodilist, kreekapärast korvpalli. Lokomotiv Kubani koefitsient Euroliiga võiduks tänase päeva seisuga 9.

Alles nüüd saame rääkida viimase kümnendi Euroliiga suurklubidest, kes kõik järjepanu nii oma play-off’i seisu kui ka mängupildi poolest jäävad ülalpoolmainitutele selgelt alla. Real Madrid ja Barceclona jagavad hetkseisuga esimeste autsaiderite rolli koefitsiendiga 11 liiga võidule. Panathinaikose mängupilt räägib aga peatse kohvripakkimise keelt ning koefitsient 23. Viimasena leiame pingereast Belgradi Punatähe, kelle aktsiad küll eilse suurepärase mänguga veidi tõusid, kuid kelle järgmine mäng kodus sellegipoolest jääb suure tõenäosusega viimaseks sellel hooajal, koefitsient liiga võiduks 501.